Subaru BRZ Toyota GT86

Toyota GT86 z mocniejszym silnikiem

W kwietniu 2016 roku ma zadebiutować Toyota GT86 po faceliftingu. Jednak zmiany nie ograniczą się wyłącznie do wyglądu. Główny inżynier samochodów sportowych Toyoty Tetsuya Tada, którego cytuje australijski portal Drive.au, mówi, że "zmiany będą ogromne".

Subaru BRZ Toyota GT86

Zmodernizowana Toyota GT86 otrzyma mocniejszy silnik, ale to nie będzie 2-litrowa jednostka do której zostanie dołożona turbosprężarka. „Myślę, że turbo jest naprawdę prostym rozwiązaniem. Staramy się pokazać coś zupełnie nowego, co będzie wyzwaniem” – mówi Tetsuya Tada – „Osobiście uważam, że downsizing silnika z turbodoładowaniem jest nudną technologią. Takie silniki o mniejszej pojemności i wysokim współczynniku kompresji nie mają odpowiednio ekscytującego dźwięk dla samochodu sportowego, jakim jest w GT86„.

Subaru BRZ Toyota GT86

Tada mówi, że zmiany obejmą nie tylko silnik, ale również nadwozie i zawieszenie. Toyota szykuje również wersję z dachem z włókna węglowego, w celu obniżenia masy samochodu.

Nie jest jasne, czy Subaru BRZ również weźmie udział w tym liftingu zakrojonym na szeroką skalę, ale raczej tak, ponieważ BRZ i GT86 są wykonane w tej samej linii montażowej.

Subaru BRZ Toyota GT86
23 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy