Carlos Tavares Citroen koncern PSA norma Euro 6.2 Peugeot

PSA gotowe do nowych testów Euro 6.2

Francuski koncern samochodowy PSA Peugeot/Citroen wydał oświadczenie, że będzie współpracował z europejską organizacją NGO Transport & Environment, która bada rozwój transportu i jego wpływ na środowisko naturalne. PSA i NGO Transport & Environment będą prowadzić testy emisji spalin według nowej procedury Euro 6.2.

W 2017 roku wchodzi nowa regulacja Unii Europejskiej Euro 6.2, która narzuca na producentów samochodów obowiązek kontroli emisji spalin w warunkach rzeczywistych. Każdy nowy samochód przejdzie test zużycia paliwa i emisji spalin podczas jazdy po drogach publicznych w realnych warunkach drogowych. Wyniki testu będą publikowane w oficjalnych materiałach informacyjnych producenta samochodu.

Koncern PSA Peugeot/Citroen poinformował, że tego typu testy będą przeprowadzane już od wiosny 2016 roku. Pomiary zostaną przeprowadzone przez niezależną firmę – PSA prowadzi rozmowy w tej sprawie z Bureau Veritas.

Szef PSA Carlos Tavares powiedział: „W tych trudnych czasach dla branży, musimy utrzymać zaufanie naszych konsumentów. Realne pomiary emisji CO2 i zużycia paliwa pozwolą wybrać najbardziej efektywny model z punktu widzenia zdrowia publicznego i środowiska naturalnego. Procedura testowa dla każdego głównego modelu samochodu osobowego PSA przewiduje próby na otwartych drogach publicznych pod Paryżem w realnych warunkach jazdy w mieście, poza miastem i na autostradzie„.

24 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy