Jaguar Land Rover program oszczędnościowy Project Leap 4.5

Jaguar Land Rover szykuje się do wprowadzenia programu oszczędnościowego spowodowanego spadkiem sprzedaży w Chinach oraz wzrostem wydatków na dostosowanie silników do nowych norm emisji spalin. Według gazety Sunday Times, za programem oszczędnościowym Project Leap 4.5 kryje się redukcja kosztów na poziomie 4,5 mld funtów.

Jaguar Land Rover program oszczędnościowy Project Leap 4.5

Wydajemy mniej, produkujemy więcej – oto założenia nowego planu grupy Jaguar Land Rover, oznaczonego jako Project Leap 4.5. Według Sunday Times, plan zakłada zmniejszenie wydatków o 4,5 mld funtów oraz produkcję 1 mln samochodów rocznie do roku 2020.

Żeby zrealizować te plany, Brytyjczycy muszą opracować większą liczbę modeli korzystających z takich samych platform, ograniczyć sieć podwykonawców podzespołów i części do samochodów oraz wstrzymać nabór nowych pracowników. Nakłady na badania i rozwój modeli oraz budowę nowych zakładów zostaną zredukowane o 3 mld funtów. Firma nie planuje zwolnień grupowych.

Jedną z przyczyn wprowadzenia programu oszczędnościowego jest sytuacja gospodarcza Chin, które znalazły się w kryzysie. W ostatnim roku był to najdynamiczniej rozwijający się rynek, ale w drugim kwartale 2015 roku, Jaguar Land Rover odnotował tam spadek sprzedaży aż o 32 procent.

Przedstawiciele koncernu Tata Motors, do którego należy grupa Jaguar Land Rover, nie skomentowali doniesień gazety Sunday Times, na które powołuje się większość agencji informacyjnych. Nie wiadomo, czy Project Leap 4.5 obejmie planowaną budowę nowego zakładu na Słowacji.

9 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE