Afera Volkswagena program oszczędnościowy

Ograniczają inwestycje, ale nie w Polsce

Mathias Mueller, szef grupy Volkswagena, przedstawił w końcu szczegóły programu oszczędnościowego, który został zapowiedziany miesiąc temu. Mueller program podzielił na dwie grupy – inwestycje wstrzymane oraz inwestycje, które będą rozwijane. W tej drugiej grupie znalazła się polska fabryka we Wrześni, gdzie w przyszłym roku ruszy produkcja dostawczego VW Craftera.

Afera Volkswagena program oszczędnościowy

Działamy w niepewnych i zmiennych czasach i musimy odpowiednio reagować” – powiedział Matthias Mueller po ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej Volkswagena – „Mamy ścisłe priorytety dla wszystkich planowanych inwestycji i wydatków. Zgodnie z zapowiedzią, wszystko co nie jest absolutnie konieczne, zostanie anulowane lub przełożone„.

Mueller zapowiedział, że priorytetem pozostaje nowa generacja Golfa, Audi Q5 i nowa fabryka Craftera w Polsce. Natomiast zostaje wstrzymana budowa nowego centrum projektowego w Wolfsburgu, co pozwoli zaoszczędzić około 100 mln euro. Volkswagen wstrzymuje również prace nad następcą Phaetona z napędem elektrycznym oraz budowę lakierni w Meksyku.

Szef Volkswagena zapowiedział również zwiększenie inwestycji o 100 mln euro w alternatywne technologie napędowe dla samochodów osobowych Audi, Porsche i VW: „Nie chcemy, aby błąd oszczędzania dogonił nas w przyszłość. W związku z tym planujemy dalszy wzrost wydatków na rozwój silników elektrycznych i cyfryzacji” – oświadczył Matthias Mueller.

 

23 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy