Renault Megane 2016 – szczegóły, galeria zdjęć

Renault ujawnia szczegóły dotyczącego modelu Megane najnowszej generacji. Klienci będą mieli do wyboru cztery silniki benzynowe i pięć silników wysokoprężnych. Pojawi się również wersja GT, która będzie wyposażona m.in. w skrętne koła tylnej osi. Sprzedaż rozpocznie się pod koniec stycznia 2016 roku.

W porównaniu do swojego poprzednika, nowy francuski hatchback jest dłuższy o 64 mm, a rozstaw osi zwiększył się o 28 mm. Natomiast jego wysokość została obniżona o 25 mm.

Klienci Megane będą mogli wybrać jeden z czterech silników benzynowych (TCE 100 SCE 115, TCe 130 i TCe 205) lub jeden z pięciu silników wysokoprężnych (dCi 90, dCi 110, dCi 130 i dCi 165). Renault informuje, że najekonomiczniejszy silnik dCi 110 zużywa 3,3l oleju napędowego na 100 km.

Na szczycie oferty znajdzie się Renault Megane GT z 205-konnym turbodoładowanym silnikiem 1.6 l. Jednostka napędowa będzie współpracowała z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią. Zawieszenie dla tej wersji zostało zestrojone przez dział Renault Sport.

Renault podkreśla, że wersja GT jest pierwszym samochodem w tym segmencie, który został wyposażony w skrętną tylną oś – za jego działanie odpowiada system 4Control, który oblicza kąt skrętu kół i dokonuje do 100 korekt w ciągu jednej sekundy.

Podczas jazdy w trybie Sport z prędkością do 80 km/h oraz w pozostałych trybach z prędkością do 60 km/h, koła tylnej osi są skręcone w przeciwnym kierunku do kół przedniej osi. Podczas jazdy powyżej tych prędkości, koła tylnej osi skręcają w tym samym kierunku co przednie koła. Renault zapewnia, że przy mniejszych prędkościach samochód prowadzi się precyzyjniej i dynamiczniej, a przy wyższych prędkościach charakteryzuje się wyższą stabilnością.

Renault zapewnia, że wnętrze jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, a w siedziskach foteli zastosowano piankę o podwójnej gęstości, co zapewnienia „wyjątkowy komfort”. Na środkowej konsoli zamontowano 8,7-calowy ekran obsługujący system infotainments.

Renault Megane najnowszej generacji zadebiutowało na tegorocznym salonie samochodym we Frankfurcie. Teraz firma ujawnia szczegóły na temat tego samochodu i bogatą galerię zdjęć. Sprzedaż powinna ruszyć pod koniec stycznia 2016 roku.

Galeria

29 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy