Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

Na Los Angeles Auto Show zadebiutowała nowa Mazda CX-9. Japoński SUV otrzyma nowy turbodoładowany silnik o pojemności 2,5 l. W Stanach Zjednoczonych samochód trafi na rynek wiosną przyszłego roku. Nie wiadomo jeszcze kiedy pojawi się w Europie.

Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

Stylistyka CX-9 nawiązuje do linii pozostałych modeli z rodziny Mazdy, co widać wyraźnie w przedniej i tylnej części karoserii. Nowy SUV jest o 30 mm krótszy od poprzednika, co daje łączną długość 5065 mm, ale o 55 mm zwiększono rozstaw osi . Krótszy zwis przedni i tylny oraz nowe koła dostępne w rozmiarach od 18 do 20 cali nadały samochodowi bardziej dynamiczną sylwetkę.

Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

W CX-9 nowej generacji obniżono masę pojazdu o 90 kg w w wersji z napędem na przednią oś i o 130 kg z układem przeniesienia napędu 4×4. W samochodzie zamontowano grubsze szyby oraz specjalną technologię aktywnej redukcji szumów, co doprowadziło do redukcji poziomu hałasu o 12 procent przy prędkości 100 km/h w stosunku do poprzedniego modelu.

Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

Kabina ma wystarczająco dużo miejsca, by zamontować trzy rzędy siedzeń dla siedmiu osób, a o dostępie do trzeciego rzędu Mazda pisze, że jest „tak proste, że nawet dziecko może to zrobić”. Wewnątrz znajduje się oświetlenie typu LED, cztery porty USB, nagłośnienie firmy Bose, system infotainment Mazda CONNECT współpracujący z 7- lub 8-calowym ekranem dotykowym z funkcjami Bluetooth, nawigacją, telefonem czy strumieniowym przesyłaniem muzyki. Kierowca może korzystać z kolorowego wyświetlacza Head Up Display, pokazującego komunikaty w dolnej części szyby.

Los Angeles Auto Show Mazda CX-9
Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

W Maździe CX-9 poprzedniej generacji stosowano silnik V6 o pojemności 3,7 l, który zastąpiono nowym 2,5-litrowym czterocylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem Dynamic Turbo. Stosując benzynę 93-oktanową, jednostka uzyskuje maksymalnie 254 KM przy 5000 obr/min i  420 Nm momentu obrotowego przy 2000 obr/min. W wypadku paliwa 87-oktanowego, stosowanego w USA, moc silnika spada do 230 KM. Jedyną dostępną skrzynią jest sześciobiegowy automat.

Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

Mazda wyposażyła CX-9 w szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, które obejmują monitorowanie tzw. ślepego pola, aktywny tempomat działający od prędkości 30 km/h), Lane Assist czy system rozpoznawania przeszkód połączony z awaryjnym hamowanie, który uruchamia się przy prędkości powyżej 15 km/h.

Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

Mazda CX-9 będzie oferowana w siedmiu kolorach: Machine Grey, Soul Red, Snowflake White Pearl, Sonic Silver, Deep Crystal Blue, Jet Black oraz Titanium Flash. Jednak nie wszystkie będą dostępne na innych rynkach.

20 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery