Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

Nowa Mazda CX-9 w Los Angeles

Na tegorocznym salonie samochodowym Los Angeles Auto Show zadebiutuje siedmioosobowy SUV Mazda CX-9. Japoński koncern pokazał do tej pory tylko jeden szkic nowego samochodu, z którego wynika, że nowy CX-9 jest inspirowany koncepcyjną Mazdą Koeru, zaprezentowaną na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie.

Los Angeles Auto Show Mazda CX-9

Koncepcyjna Mazda Koeru spotkała się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat stylistyki. To zapewne utwierdziło japońskiego producenta w przekonaniu, że nowy design marki daje gwarancję sukcesu. Nowa Mazda CX-9, wyraźnie inspirowana koncepcyjnym Koeru, będzie zawierała – według słów przedstawicieli Mazdy – wszystkie najnowsze technologie SKYACTIV. Japończycy mają ambicje konkurowania CX-9 z samochodami segmentu premium.

Mazda nie udostępniła żadnych informacji na temat jednostek napędowych szykowanych dla CX-9 oraz terminu debiutu w Europie.

 

Los Angeles Auto Show Mazda CX-9
11 listopada 2015

Jarosław Maznas

Jarosław Maznas
Lider opinii i ekspert motoryzacyjny. Doświadczony dziennikarz. Współprowadzący "Automaniaka" w TVN Turbo. Redaktor naczelny i współtwórca takich magazynów jak: Cars – Magazyn o Samochodach, Auto Moto, Auto Motor i Sport.
Więcej od Jarosław Maznas

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy