Land Rover Discovery 5 nowa

Nowa „Dyskoteka” przed premierą

Land Rover Discovery, zwany "Dyskoteką", szykuje się do premiery. Piąta generacja tego modelu będzie nafaszerowana nowatorskimi rozwiązaniami, które pozwolą najnowszej "Dyskotece" konkurować z takimi rywalami, jak najnowsze Volvo XC90.

Land Rover Discovery V przejmie zapewne część stylistyki nowego Discovery Sport i koncepcyjnego Discovery Vision, którego zaprezentowano na pekińskim salonie samochodowym w 2014 roku. Konstrukcja najnowszej „Dyskoteki” będzie oparta na dwóch modelach – Range Rover i Range Rover Sport. Do tego dojdzie kilka zupełnie nowych zespołów, które mają ułatwić kierowcy jazdę w terenie.

 

 

Land Rover Discovery 5 nowa

Land Rover był jednym z pierwszych producentów, który zastosował elektroniczny system Terrain Response, który synchronizował pracę układu zawieszenia, ESP i silnika, dostosowując ustawienia do warunków jazdy na szosie i w terenie. W najnowszej „Dyskotece” ten system zostanie prawdopodobnie wzbogacony o układ laserowego skanowania obszaru znajdującego się przed samochodem, a to pozwoli na stałe aktualizowanie ustawień systemu Terrain Response.

Piąta generacja „Dyskoteki” otrzyma tzw. laserowe projektory, dzięki którym kierowca będzie mógł np. bardzo precyzyjnie zaparkować samochód na małej przestrzeni. To rozwiązanie będzie przydatne podczas jazdy po mieście.

Parkowanie ma również ułatwić pilot zdalnego sterowania. Dzięki niemu kierowca będzie mógł wysiąść z samochodu, a następnie wprowadzić go na miejsce parkingowe pomiędzy dwa samochody ustawione na tyle blisko, że otwarcie drzwi stojącej między nimi „Dyskoteki” byłoby niemożliwe.

 

 

Land Rover Discovery 5 nowa

Samochód otrzyma napęd hybrydowy, składający się z silników 2-litrowego spalinowego i elektrycznego, które będą współpracowały z 8-biegowym automatem. W ruchu miejskim pojazd będzie mógł przejechać około 15 km na silniku elektrycznym, a w terenie elektryczny moduł napędowy będzie uzupełniał niedobór momentu obrotowego.

Land Rover Discovery V otrzyma również tzw. przeźroczystą maskę – „Transparent Bonnet”. Jest to specjalna technologia, która ułatwi kierowcy obserwację tego, co znajduje się tuż przed samochodem. To rozwiązanie będzie przydatne podczas jazdy w terenie oraz w korkach.

Land Rover Discovery 5 nowa

Obecnie trwają testy drogowego „Dyskoteki” numer pięć, która krąży po drogach Europy z tzw. kamuflażem nałożonym na karoserię.

Land Rover Discovery 5 nowa
Land Rover Discovery 5 nowa
Land Rover Discovery 5 nowa
1 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z