Afera Volkswagena Dieselgate

Niemiecki rząd traci cierpliwość

Po kolejnym raporcie dotyczącym nieprawidłowości występujących w silnikach Volkswagena podczas testów emisji spali, niemiecki rząd najwyraźniej stracił cierpliwość i domaga się przetestowania wszystkich silników VW.

Afera Volkswagena Dieselgate

Alexander Dobrindt, minister transportu w rządzie Angeli Merkel, powiedział, że spośród 800 000 samochodów grupy Volkswagena, w których niemiecki koncern wykrył przekroczenia emisji dwutlenku węgla i tlenków azotu, aż 200 000 jeździ po niemieckich drogach. Dobrindt stwierdził, że zmusi Volkswagena do zapłacenia wyższego podatku, który płacą właściciele samochodów niespełniających norm emisji spalin. Minister transportu powiedział również, że wszystkie modele Audi, Seata, Skody i VW – zarówno z silnikami wysokoprężnymi jak i benzynowymi – będą przetestowane pod kątem emisji spalin.

Dzień wcześniej Volkswagen ujawnił raport, w którym przyznał się do wykrycia nieprawidłowości związanych z emisją spalin w 800 000 samochodów. Koncern wyliczył, że obciążenie wynikające z z tej sytuacji wyniesie 2 mld euro.

Niemiecki prawnik, który w imieniu prywatnego inwestora wniósł powództwo przeciwko VW, powiedział, że ostatni raport w sprawie przekroczenia emisji dwutlenku węgla jest „dodatkową amunicją” w sądowej batalii. Zaznaczył, że z każdym kolejnym raportem w tej sprawie będzie rosła liczba pozwów.

4 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE