Dieselgate masowa kontrola emisji

Niemcy kontrolują nie tylko Volkswageny

Niemiecki urząd transportu samochodowego KBA (Kraftfahrt-Bundesamt) poinformował, że od końca września prowadzi badania samochodów osobowych wyposażonych w silniki wysokoprężne pod kątem emisji tlenków azotu. Do badań wybrano 50 samochodów 23 marek.

Dieselgate masowa kontrola emisji

KBA poinformowało, że sprawdzono już 2/3 z 50 samochodów, które najpierw bada się na hamowni, a następnie w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego za pomocą przenośnych urządzeń PEMS. Kontroluje się poziom emisji dwutlenku węgla oraz tlenków azotu. W wypadku rozbieżności wyników może pojawić się podejrzenie, iż producent stosuje nielegalne systemy zaniżające rzeczywisty poziom emisji spalin, na czym został przyłapany Volkswagen w USA.

KBA wyjaśnia, że kryterium doboru samochodów do testów było oparte na statystykach rejestracji w Niemczech oraz „zweryfikowanych wskazówkach osób trzecich”. Urząd nie chciał ujawniać wyników badań przed ich zakończeniem. Poinformował tylko, że częściowo odnotowano „podwyższony poziom tlenków azotu”, o czym zostali już poinformowani producenci.

Do badań wybrano następujące marki: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Porsche, Range Rover, Renault, Smart, Toyota, Volvo i VW.

11 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE