Afera Volkswagena Dieselgate

„Nie spoczniemy, póki nie poznamy prawdy”

Po ujawnieniu przez władze amerykańskie nadmiernej emisji spalin w 3-litrowych silnikach V6 TDI, zarząd Audi podjął decyzję o zwieszeniu w pracy dwóch inżynierów do czasu zakończenia wewnętrznego śledztwa.

Afera Volkswagena Dieselgate

Peter Mosch, szef rady zakładowej i członek zarządu Audi, powiedział, że należy jak najszybciej wyjaśnić przyczyny problemów związanych z nadmierną emisją spalin, „… bez względu na to, kto był w to zaangażowany„. Mosch twierdzi, że szef Audi Rupert Stadler musi osobiście zaangażować się w rozwiązanie tego problemu i przyśpieszyć wewnętrzne śledztwo w tej sprawie.

Amerykańska agencja ochrony środowiska jakiś czas temu ujawniła, że 85 000 samochodów marki Audi, Porsche i VW wyposażonych w 3-litrowe silniki V6 TDI przekroczyło normy emisji spalin. Amerykanie twierdzą, że te jednostki również zostały wyposażone w nielegalne oprogramowanie, zaniżające poziom emisji spalin.

Wysokoprężne silniki 3.0 V6 zostały zaprojektowane i są montowane w fabryce Audi w Neckarsulm w Niemczech.

 

Afera Volkswagena Dieselgate

Rupert Stadler, szef Audi, powiedział: „Jesteśmy zaskoczeni i zszokowani wiadomością o nadmiernej emisji spalin w USA„. Zapytany przez lokalną gazetę Donaukurier o konsekwencje personalne związane z ujawnieniem afery przez amerykańską administrację, Stadler odpowiedział: „Stawką jest wyjaśnienie tej sprawy do samego końca. Nie spoczniemy, dopóki nie poznamy prawdy„.

27 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy