4x4 Fiat Fullback Mitsubishi L200 pick-up

Mitsubishi z logo Fiata z Tajlandii

W fabryce Mitsubishi Laem Chabang w Tajlandii powstaje terenowy pick-up Fiat Fullback. Kilka dni wcześniej samochód zadebiutował na tamtejszym rynku jako Mitsubishi Triton, który w Europie jest znany jako L200. Fiat chce tym modelem uzupełnić swoją ofertę samochodów dostawczych, występujących pod szyldem Fiat Professional.

4x4 Fiat Fullback Mitsubishi L200 pick-up
4x4 Fiat Fullback Mitsubishi L200 pick-up

Fiat Fullback jest w stu procentach oparty na Mitsubishi L200 nowej generacji, który jest pierwszym po dziewięciu latach w pełni przeprojektowanym pick-upem japońskiego producenta. Jak zaznacza Mitsubishi, celem było opracowanie Ultimate Sport Utility Truck, co należy rozumieć jako połączenie komfortu samochodu osobowego z funkcjonalnością i niezawodnością pick-upa.

Fiat twierdzi, że w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) tego typu pojazdy stanowią 23 procent rynku samochodów dostawczych, a na Bliskim Wschodzie i w Afryce, odpowiednio 58 i 53 procent. Jest zatem o co walczyć. Tym bardziej, że wkrótce Renault wprowadzi model Alaskan bazujący na Nissanie NP300 Navara, a Mercedes planuje również wprowadzenie pick-upa stworzonego na bazie Nissana.

 

4x4 Fiat Fullback Mitsubishi L200 pick-up

Fiat Fullback będzie dostępny z pojedynczą lub podwójną kabiną, z napędem na tył lub na cztery koła. Wersja europejska będzie dostępna wyłącznie z silnikiem Diesla o pojemności 2,4 litra. Na Bliskim Wschodzie i w Afryce klienci będą mieli do wyboru jednostki benzynową o pojemności 2,4 l lub 2,5-litrowego Diesla.

12 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy