Daimler AG Mercedes-Benz szkolenie uchodźców

Mercedes-Benz uruchomił program "Bridge Intern" dla uchodźców przebywających w Niemczech, który oferuje czternastotygodniowy kurs języka niemieckiego oraz szkolenia zawodowe. Celem tego programu jest pomoc uchodźcom i azylantom w integracji z niemieckim społeczeństwem. Mercedes podkreśla, że uczestnicy kursów nie muszą wiązać się zawodowo z niemieckim koncernem.

Daimler AG Mercedes-Benz szkolenie uchodźców

Program „Bridge Intern” jest wspólnym dziełem Daimlera i Federalnej Agencji Pracy. Codzienne szkolenie trwa 7 godzin i jest podzielone na dwie części. Najpierw jest prowadzony kurs obejmujący procesy produkcji i logistyki, potem rozpoczyna się kurs językowy. W zajęciach mogą brać udział uchodźcy w wieku od 20 do 51 lat.

Pierwsze sześć tygodni szkolenia opłaca niemiecki rząd, kolejne osiem tygodni finansuje Daimler, płacąc również stażystom średnią płacę minimalną. Pierwszy program „Bridge Intern” rozpoczął się w zakładzie Unterürkheim w Stuttgarcie.

„To jest najlepszy sposób, by ludzie mogli się zintegrować w miejscu pracy” – powiedział Michael Brecht, przewodniczący Rady Zakładowej Daimlera. Podkreślił, że ​​uczestnicy stażu nie są konkurencją dla pracowników sezonowych oraz etatowych.

10 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE