Lewis Hamilton NASCAR

Lewis Hamilton: „Chciałbym wystartować w NASCAR” (video)

Lewis Hamilton, trzykrotny mistrz świata Formuły 1, powiedział w wywiadzie dla BBC. że jest pod wrażeniem amerykańskich wyścigów NASCAR i chciałby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Czyżby kolejny głos wskazujący na nudę i przewidywalność wyścigów Formuły , płynący z samego środka tej dyscypliny?

Lewis Hamilton NASCAR

Lewis Hamilton, podczas niedawnej rozmowy z BBC, opowiadał o tym, jak wybrał się na wyścig NASCAR, by dopingować swojego przyjaciela Jeffa Gordona, jednego z czołowych kierowców wyścigowych serii NASCAR.

NASCAR jest absolutnie czymś wyjątkowym w Stanach Zjednoczonych. Ogromna publiczność i wiele atrakcji, których nie widać na telewizji” – mówił Lewis Hamilton – „To jest zupełnie inny świat, niż ten w Formule 1. Znacznie mniejsze zespoły, których jest więcej i zdecydowanie tańsze utrzymanie niż w Formule 1„.

Samochody brzmią niesamowicie i są zdecydowanie szybsze” – wspominał Hamilton w BBC – „Naprawdę chciałbym wystartować w NASCAR. Może nie na torze owalnym, ale w wyścigu drogowym bardo chętnie„.

Kilka miesięcy temu Niki Lauda powiedział, że znacznie więcej emocji i interesującej rywalizacji dostarczają wyścigi motocyklowe GP, niż Formuła 1, która zieje nudą i jest przewidywalna.

27 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Sport