Inspekcja Transportu Drogowego Jarosław Zieliński

„Krokodyle” znikną z polskich dróg

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego do likwidacji - taki jest pomysł nowego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji. Inspektorzy GITD, zwani "Krokodylami", mają trafić do policji drogowej, której rola zostanie wzmocniona.

Kiedyś Inspekcja Transportu Drogowego zajmowała się wyłącznie kontrolowaniem kierowców ciężarówek. Kilka lat temu postanowiła przejąć również kontrolę nad wszystkimi samochodami poruszającymi po polskich drogach, budując system stacjonarnych fotoradarów. Inspektorzy otrzymali również nieoznakowane radiowozy, które wyposażono w wideorejestratora prędkości. Ten pomysł od początku był krytykowany przez policję, która traktowała go jak wygórowane ambicje szefostwa GITD, a nie realną pomoc policji drogowej.

Jarosław Zieliński, nowy wiceszef MSWiA chce inspektorów GITD przenieść do policji drogowej, która ma przejąć również nadzór nad wszystkim fotoradarami w Polsce. Zieliński chce także wzmocnić rolę drogówki, tworząc stanowisko zastępcy komendanta głównego policji do spraw ruchu drogowego.

Źródło: RMF

18 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie