Afera Volkswagena sponsoring sportowy

Koniec ze sponsorowaniem sportu?

Gigantyczne koszty związane z akcjami naprawczymi, karami i procesami sądowymi mogą zmusić grupę Volkswagena do znacznego ograniczenia wydatków na sponsorowanie sportu. Na liście niemieckiego koncernu znajduje się aż pięć klubów piłki nożnej i jeden hokejowy. Pierwsze decyzje w tej sprawie zapadły już miesiąc temu.

Afera Volkswagena sponsoring sportowy

Niemiecki tygodnik Bild am Sonntag pisze, że Volkswagen w każdym sezonie wpłaca po 1,5 mln euro na konto pierwszoligowych drużyn piłki nożnej niemieckiej Bundesligi – Hannover 96, Werder Bremen i Schalke 04 oraz drugoligowej drużyny 1860 Munich. Do tego dochodzi jeszcze pierwszoligowy VfL Wolfsburg, w którym Volkswagen jest głównym sponsorem oraz drużyna hokejowa Grizzlys Wolfsburg.

W ubiegłym miesiącu VfL Wolfsburg poinformował, że w związku z kosztami czekającymi Volkswagena, wstrzymuje wielomilionową inwestycję w nowe centrum szkolenia młodzieży. Z listy sponsoringowej niemieckiego koncernu mogą zniknąć drużyny, które nie są związane z Wolfsburgiem, gdzie znajduje się centrala Volkswagena.

Klub hokejowy Grizzlys Wolfsburg, na który grupa VW wydaje rocznie około 5 milionów euro, również musi liczyć się z ograniczeniem wydatków ze strony głównego sponsora.

Volkswagen oświadczył, że piłka nożna była i będzie głównym filarem sponsoringowym koncernu, ale jeszcze nie zapadła decyzja w jakim zakresie będzie kontynuowana działalność sponsoringowa w najbliższej przyszłości.

Analitycy twierdzą, że akcje naprawcze, kary i procesy sądowe związane z przekroczeniami norm emisji spalin, mogą kosztować grupę Volkswagena 35 mld euro.

Afera Volkswagena sponsoring sportowy
22 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy