Afera Volkswagena normy emisji spalin

Kolejne silniki VW z zawyżoną emisją CO2!

W piątek 13 listopada w godzinach popołudniowych Volkswagen opublikował listę kolejnych silników, w których wykryto zawyżoną emisję dwutlenku węgla. Są to silniki benzynowe, montowane w Audi, Seatach, Skodach i VW sprzedawanych na rynkach europejskich.

Afera Volkswagena normy emisji spalin

3 listopada Volkswagen zdiagnozował zbyt wysoką emisję CO2  w VW Polo z czterocylindrowym silnikiem benzynowym 1.4 TSI ACT (przy niewielkim obciążeniu pracują tylko dwa cylindry). Dziesięć dni później lista silników benzynowych z „niewiarygodnie” (jak stwierdza VW) wysoką emisją CO2 został uzupełniona o kolejne jednostki napędowe. Nieprawidłowości wykryto w Seatach Ibiza i Leon oraz VW Polo z trzycylindrowym silnikiem 1.0 TSI, w Seacie Leonie SC i ST z czterocylindrowym silnikiem 1.8L TFSI oraz w VW Golf i Passat z czterocylindrowym silnikiem 2.0L TFSI. Na liście znalazł się również VW Jetta z czterocylindrowymi silnikami 1.2 i 1.4 TSI.

Volkswagen poinformował, że w wyniku wewnętrznej kontroli przeprowadzonej przez koncern, zawyżoną emisję spalin wykryto w 430 046 pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowym: Audi 15 733, Seat 32 161, Skoda 83 282 i VW 281 617.

(Źródło: http://europe.autonews.com/assets/PDF/CA1024941113.PDF)

14 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy