Detroit Auto Show Jaguar Land Rover program oszczędnościowy Project Leap 4.5

Jaguar Land Rover poinformował, że wycofuje się z udziału w międzynarodowym salonie samochodym Detroit Auto Show w styczniu 2016 roku – pisze amerykański Autoblog. Wygląda na to, że JLR zaczął już realizować program oszczędnościowy Project Leap 4.5, o którym pisaliśmy na początku listopada.

Detroit Auto Show Jaguar Land Rover program oszczędnościowy Project Leap 4.5

Rzecznik JLR oświadczył, że „została podjęta decyzja, aby nie pokazywać się na wystawie w Detroit w 2016 roku”, ale firma będzie nadal uczestniczyć innych amerykańskich wystawach w Chicago, Nowym Jorku i Los Angeles. JLR weźmie również udział salonach samochodowych w Genewie, Frankfurcie, Paryżu, Pekinie i Szanghaju.

Decyzja o wycofaniu się z wystawy w Detroit musiała zapaść w ostatnich dniach, bo organizatorzy imprezy szukają w tej chwili chętnych, którzy przejmą powierzchnię wystawienniczą po JLR w centrum kongresowym Cobo Center w Detroit, gdzie każdego roku odbywa się Detroit Auto Show.

JLR twierdzi, że przyczyną wycofania się z Detroit jest „nowa strategia na rynku globalnym”. Za tym dość ogólnikowym stwierdzeniem kryje się ogłoszony na początku listopada program oszczędnościowy Project Leap 4.5, który zakłada zmniejszenie wydatków o 4,5 mld funtów do 2020 roku.

 

24 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy