Ford Focus RS

Jeszcze szybszy i mocniejszy Focus RS

Czy to jest możliwe, żeby fabryczny Ford Focus RS był szybszy od Mercedesa A45 AMG i Audi RS3? Tak, ale pod warunkiem, że szefowie Forda zgodzą się na realizację projektu przygotowanego przez inżynierów firmy – tak twierdzi brytyjski magazyn Autocar.

Ford Focus RS

Inżynierowie Forda chcieliby przygotować specjalną wersję Focusa RS-a, który przekroczyłby granicę 4 sekund. Obecny RS od 0 do 100 km/h rozpędza się w 4, 7 sekundy, ale po wprowadzeniu pewnych modyfikacji samochód mógłby przyśpieszać do „setki” w 4 sekundy, a może nawet poniżej tego czasu. To oznaczałoby, że Ford RS byłby szybszy od Audi RS3 (4,3 s) czy Mercedesa A45 AMG (4,2 s).

Żeby to osiągnąć, trzeba zmodernizować 350-konny silnik oraz obniżyć masę samochodu, dodając elementy nadwozia z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym i okna z poliwęglanu oraz usunąć niektóre materiały izolacyjne i kilka niepotrzebnych udogodnień z kabiny kierowcy. To pozwoliłoby na zmniejszenie masy Focusa RS-a o 100 kg.

Ford Focus RS

Żeby uczynić mocniejszy samochód bardziej zwrotnym, trzeba będzie zastosować nowy elektronicznie sterowany mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu na osi przedniej, który będzie współpracował z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. Skrzynie biegów również trzeba będzie zmodernizować, ponieważ obecna jest przystosowany do silników z maksymalnym momentem obrotowym 450 Nm.

Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat, ale coś musi się dziać wokół tego tematu, skoro inżynierowie Forda wspomnieli o tym w rozmowie z dziennikarzami.

 

 

(Źródło: Autocar)

12 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z