Genesis Genesis G90 Hyundai

Hyundai pokazał Genesisa G90

Koreański portal www.thekoreanblog.com pokazał zdjęcia z prezentacji modelu Genesis G90, który oficjalnie zadebiutuje na New York Motor Show w kwietniu 2016 roku. Samochód ukryty pod płachtą, pojawił się cztery dni temu w Seulu (Korea Płd) na konwencji "Genesis Brand". Dziś koreański koncern udostępnił dwa szkice tego modelu, które pokazują w ogólnym zarysie wygląd tego samochodu.

Genesis Genesis G90 Hyundai

Tydzień temu pisaliśmy, że Hyundai przygotowuje się do wprowadzenia na globalny rynek luksusowej marki Genesis. Szczegóły mają być ujawnione w grudniu, ale już teraz pojawiają się informacje na ten temat.

Zaprezentowany cztery dni temu w Sulu Genesis G90 jest następcą Hyundaia Equus. G90 będzie największą limuzyną w rodzinie Genesis, która zostanie uzupełniona w 2017 roku o mniejszy model G80, będący następcą znanego w Polsce Hyundaia Genesis. W ofercie znajdą się później najmniejszy sedan G70 oraz sportowe coupe i crossover. Do roku 2020 marka Genesis będzie reprezentowana przez 5 modeli.

Opublikowane dziś szkice Genesisa G90 pokazują kierunek rozwoju stylistyki nowej koreańskiej marki, która ma reprezentować „poziom bezpieczeństwa na najwyższym światowym poziomie i innowacyjną technologię, stawiające tę markę w segmencie samochodów luksusowych” – powiedział wiceprezes Hyundaia Yang Woong-Chul.

Genesis Genesis G90 Hyundai
Genesis Genesis G90 Hyundai

Jak już pisaliśmy, Hyundai powołał nowy dział Prestige Design Division, który będzie zajmował się wyłącznie pracami nad rozwojem marki Genesis, której głównym projektantem został Luc Donckerwolke.

 

(Źródła: www.thekoreancarblog.com)

 

10 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy