Mahindra Pininfarina

Hindusi wkrótce kupią Pininfarinę

Słynne włoskie biuro projektowe Carrozzeria Pininfarina, które stworzyło około 50 znanych modeli dla wielu producentów samochodowych , już wkrótce stanie się własnością indyjskiego koncernu Mahindra & Mahindra. Negocjacje w tej sprawie trwają od marca tego roku.

Mahindra Pininfarina

Założone w 1930 roku przez Battistę Pininfarinę biuro projektowe Carrozzeria Pininfarina ma swoim koncie dziesiątki wyjątkowo udanych modeli. Pininfarina to przede wszystkim kilkanaście najsłynniejszych Ferrari – od modelu 250 z 1953 roku poczynając, przez Testarossę, F40, Enzo, a na 458 Italii kończąc. Pininfarina to również Alfa Rome GTV, Honda NSX, Maserati Quattroporte, a także Ford Focus i Daewoo Nubira. Włoski projektant współpracował również z Bentleyem, Jaguarem, Lancią, Mitsubishi, Peugeotem, Rolls-Roycem i Volvo.

Ale Pininfarina to również dług, który pod koniec pierwszego półrocza wyniósł około 53 mln euro. Dlatego włoskie biuro projektowe wraz z akcjonariuszami i bankowymi wierzycielami od ponad pół roku prowadzą negocjacje z indyjską Mahindrą w sprawie zakupu Pininfariny.

Mahindra w 2011 roku przejęła pakiet kontrolny koreańskiego SsangYonga.

15 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE