ranking usterkowości Warranty Direct

Ten samochodowy Frankenstein nazywa się H-0WL3R i został stworzony przez brytyjską firmę Warranty Direct, która uważa, że jest to idealny samochód do straszenia ludzi podczas halloween. H-0WL3R składa się z najbardziej awaryjnych podzespołów, które są montowane w poszczególnych modelach. Będziecie zaskoczeni w jakich...

„Nasz Halloween Car jest kumulacją koszmarów wszystkich zmotoryzowanych” – powiedział David Gerrans, szef brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Warranty Direct, która prowadzi ranking awaryjności pojazdów w Wielkiej Brytanii. Firma przeanalizował dane dotyczące 50 000 pojazdów objętych przez Warranty Direct m.in. przedłużoną gwarancją i stworzyła najbardziej awaryjny samochód, który składa się z następujących podzespołów:

Silnik– Mitsubishi Outlander rocznik 2007
Układ zawieszenia – Mazda 5 rocznik 2005
Skrzynia biegów – Chevrolet Tacuma rocznik 2005-2011
Instalacja elektryczna – Lexus GS rocznik 2005
Układ hamulcowy – Mazda MX-5 rocznik 2005
Klimatyzacja – Honda CR-V rocznik 2007
Układ kierowniczy – Chevrolet Tacuma rocznik 2005-2011

Zaskakująca jest przewaga japońskich samochodów w tej składance tworzącej samochodowy koszmar, ponieważ są one postrzegane, jako pojazdy wyróżniające się wyższą jakością wykonania. Ale według firmy Warranty Direct, która powołuje się na własną statystykę dotyczącą reklamacji, wymienione podzespoły są najbardziej kłopotliwymi elementami samochodów na drogach Wielkiej Brytanii.

Z wyliczeń Warranty Direct wynika, że właściciel koszmarnego Halloween Cara zostawiałby w autoryzowanych serwisach średnio 487 funtów miesięcznie.

David Gerrans powiedział: „Całe szczęście, że to jest fikcyjny samochód, którego nie można znaleźć na rynku, niemniej jednak pokazuje on piętę achillesową niektórych pojazdów”.

 

1 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE