Mercedes GLC Valmet Automotive

Finowie wyprodukują Mercedesy GLC

Fińska firma Valmet Automotive uruchomi produkcję Mercedesa GLC w fabryce w miejscowości Uusikaupunki. Finowie współpracują już z Mercedesem, produkując u siebie Klasę A. Pierwszy Mercedes GLC wyjedzie z fińskiej montowni w 2017 roku.

Mercedes podkreśla, że głównym zakładem produkcyjnym dla Mercedesa GLC pozostanie fabryka w Bremie, jednak duże zainteresowanie tym modelem na światowych rynkach zmusił Mercedesa do ulokowania dodatkowej produkcji w fabryce należącej do fińskiej firmy Valmet Automotive. Finowie od 2013 roku produkują Mercedesy Klasy A.

Valmet Automotive przez wiele lat współpracował z Saabem, produkując dla szwedzkiej marki modele 90, 900, 9-3 Viggen. Valmet produkował też Łady i Talboty. Finowie produkują również elektrycznego Fiskera.

Valmet ma swoje oddziały w Polsce i w Niemczech. Polski oddział Valmet Automotive w Żarach produkuje składane dachy dla Bentleya, BMW i Mercedesa.

30 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE