atak hakerski FCA (Fiat Chrysler Automotive)

Grupa Fiat-Chrysler zatrudni hakerów

Po zdalnym przejęciu kontroli nad systemem Jeepa przez dwóch zawodowych hakerów, Charlie Millera i Chrisa Valaska, FCA (Fiat Chrysler Automotive) postanowił oficjalnie zatrudnić specjalistów od włamywania się do systemów cyfrowych.

atak hakerski FCA (Fiat Chrysler Automotive)

W lipcu 2014 roku dwóch zawodowych hakerów, Charlie Miller i Chris Valasek, włamało się przez system infotainments Jeepa Uconnect do komputera sterującego pracą samochodu i zdalnie przejęli kontrolę nad samochodem, posługując się laptopem. Hakerski atak na Jeepa odbił się w świecie szerokim echem, wskazując na słabe zabezpieczenie komputerów samochodowych przed włamaniami.

FCA twierdzi, że udało się stworzyć system zabezpieczający przez cyberatakami, ale (być może na wszelki wypadek) zamieścił na stronie www.fcagroupcareers.com ogłoszenie o poszukiwaniu informatyków, którzy „zidentyfikują luki i zaproponują rozwiązania” chroniące elektroniczne systemy przez atakami hakerów.

atak hakerski FCA (Fiat Chrysler Automotive)
26 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy