elektryczny Jaguar

Elektryczny Jaguar już w 2016 roku

W przyszłym roku Jaguar zaprezentuje zupełnie nowy model napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym – twierdzi magazyn Autocar. Samochód ma trafić do sprzedaży w 2017 roku i ma kosztować około 60 000 funtów.

elektryczny Jaguar

Choć elektryczny Jaguar ma być SUV-em, to podobno przejmie niektóre z najbardziej efektownych elementów stylistycznych koncepcyjnego C-X75 – pisze Autocar. To ma wyróżniać Jaguara na tle rodzącej się konkurencji, do której będą zaliczane: Tesla Model X od 2016 roku, Audi Q6 e-tron quattro od 2018 roku i Volvo Electric SUV (na bazie XC90) od 2019 roku. Jaguar chce wprowadzić na rynek swój elektryczny samochód przed debiutem Audi.

Elektryczny SUV będzie zbudowany na tej samej platformie, na której powstały modele XE i F-Pace. Płyta podwoziowa została tak zaprojektowana, żeby można było ją wykorzystywać również do napędów elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in. Pojawiają się różne koncepcje dotyczące elektrycznego układu napędowego SUV-a, włącznie z silnikami montowanymi w kołach.

Elektryczny Jaguar ma mieć zasięg ponad 450 km, a samochód ma kosztować około 60 000 funtów.

 

 

 

(Źródło: Autocar, JaguarGo

13 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy