Citroen Aircross Concept

Ekscentryczna przyszłość Citroena

Citroen przed laty stawiał na "prawdziwie niemiecki" charakter. Gdy okazało się, że ta strategia nie przynosi spodziewanego efektu, Citroen zmienił kurs i teraz stawia na ekscentryczną stylizację. Przyszłe modele będą nawiązywały do stylu koncepcyjnych modeli Cactus i Aircross.

Citroen Aircross Concept

Od 2016 roku co dwanaście miesięcy będzie można zobaczyć nowy samochód, który będzie bardzo różnił się od konkurencji – na pewno będzie bardzo ekscentryczny” – powiedział dyrektor strategiczny Mathieu Bellamy w rozmowie Automotive News.

„Dziwaczne projekty” mają odegrać główną rolę w przedefiniowaniu marki – Citroen stawia na innowacyjną stylizację, która stanie się charakterystycznym elementem marki.

Citroen Aircross Concept

Powiedzieliśmy zespołowi projektowemu, że musimy na nowo odkryć klasyczne modele C4 i C5, kiedy będziemy je wymienić” – powiedział Bellamy – „Więc będziemy zastępować te samochody czymś zupełnie innym. Pod wieloma względami koncepcyjny Aircross pokazuje przyszłość marki i zakres zmian, które pojawią się jutro„.

Niekonwencjonalne elementy stylizacji odwołują się głównie do gustów dzisiejszych trzydziestolatków, nazywanych „pokoleniem klapek i iPodów”, choć Bellamy podkreśla, że Citroen chce również trafić do starszych i młodszych grup demograficznych. Zauważa, że wspólną cechą tych grup są decyzje zakupowe podejmowane w domu przed komputerem i między innymi temu podporządkowana jest wyrazistość stylistyczna nowej generacji Citroenów.

Citroen Aircross Concept

Citroen uruchomił pilotażową sprzedaż samochodów przez internet. Klienci mogą wybrać model, skonfigurować go, dokonać płatności on-line i wybrać punkt dealerski w którym chcą odebrać samochód. Ciekawostką jest to, że klienci mogą na tej samej stronie wymieniać się doświadczeniami, zarówno dobrymi i złymi, na temat obsługi.

Inicjatorką tych zmian jest Linda Jackson, która w ubiegłym roku została szefową Citroena.

Citroen Aircross Concept
23 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy