Afera Volkswagena Dieselgate Martin Winterkorn

Czy Winterkorn wpędził w kłopoty VW?

Kilku inżynierów Volkswagena przyznało się do manipulacji, które wpływały na obniżenie emisji dwutlenku węgla, ponieważ cele wyznaczone przez byłego szefa Volkswagena Martina Winterkorna były trudne do osiągnięcia – pisze Reuters, powołując się na doniesienia Bild am Sonntag.

Afera Volkswagena Dieselgate Martin Winterkorn

Inżynierowie powiedzieli, że stosowali różne metody – m.in. podwyższali ciśnienie powietrza w oponach, mieszali olej napędowy z olejem silnikowym –  żeby uzyskać jak najmniejsze zużycie paliwa. A wszystko dlatego, że w 2012 roku na salonie samochodowym w Genewie Martin Winterkorn powiedział, że do 2015 roku Volkswagen obniży emisję dwutlenku węgla o 30 procent. Żaden z inżynierów nie miał odwagi powiedzieć Winterkornowi, że to jest niemożliwe – donosi Bild.

Gazeta pisze również, że pod koniec października jeden z inżynierów pracujących w ośrodku badawczo-rozwojowym Volkswagena w Wolfsburgu, przerwał milczenie i poinformował swoich szefów o oszustwie na dużą skalę.

Volkswagen nie skomentował doniesień Bilda i nie odpowiedział na pytanie, czy styl zarządzania koncernem przez Winterkorna miał wpływ na oszustwa.

Sueddeutsche Zeitung poinformował w sobotę, że menedżerowie Volkswagena obawiają się podróży do Stanów Zjednoczonych, gdyż amerykańscy śledczy skonfiskowali paszport pracownikowi VW podczas służbowej podróży do USA.

 

(Źródło: Automotive News, Reuters, Bild, Sueddeutsche Zeitung)

9 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy