Mitsubishi eX Concept SUV

Coś między ASX a Outlanderem

Mitsubishi myśli o uruchomieniu produkcji nowego pięcioosobowego crossovera, który w 2017 roku trafi na rynki Europy i Stanów Zjednoczonych. Prawdopodobnie nowy samochód przejąłby częściowo stylistykę koncepcyjnego eX Concept, który został zaprezentowany na Tokyo Motor Show.

Mitsubishi eX Concept SUV

Prezes Mitsubishi Osamu Masuko powiedział kilkanaście dni temu, że patrząc na aktualną ofertę firmy, wyłania się obraz „coraz większego” Outlandera i „coraz mniejszego” ASX-a, dlatego: „Otwiera się przestrzeń dla nowego SUV-a. Potrzebujemy czegoś, co będzie pasował pomiędzy [te dwa modele]” – podsumował Masuko.

W nowym modelu Mitsubishi znajdą się elementy stylistyczne koncepcyjnego samochodu eX Concept. Głównymi konkurentami japońskiego SUV-a będą m.in. Kia Sportage i Hyundai Tucson. Do nowego Mitsubishi trafią napędy hybrydowe typu plug-in, silniki benzynowe, a na Europę trafi dodatkowo silnik wysokoprężny.

Mitsubishi eX Concept SUV
Mitsubishi eX Concept SUV
5 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy