hydropneumatyczne zawieszenie Linda Jackson

Citroen żegna hydropneumatyczne zawieszenie

Szefowa Citroena Linda Jackson potwierdziła w rozmowie z brytyjskim Autocarem, że w 2017 roku legendarne hydropneumatyczne zawieszenie zniknie z oferty francuskiej marki. Jackson nie zdradziła żadnych szczegółów, ale podkreśliła, że będzie to rewolucyjne rozwiązanie "gwarantujące wyjątkowość Citroena".

hydropneumatyczne zawieszenie Linda Jackson

Linda Jackson, która od czerwca 2014 roku jest dyrektorem generalnym Citroena, potwierdziła wcześniejsze doniesienia dotyczące wstrzymania produkcji hydropneumatycznego zawieszenia, które jest obecnie oferowane wyłącznie we flagowym modelu C5. W 2017 roku pojawi się nowa generacja zawieszenia, która trafi do wszystkich modeli Citroena.

„Komfort pozostaje kluczową wartością marki Citroen” – mówi Jackson dla magazynu Autocar – „Chcemy korzyści wynikające z hydropneumatycznego zawieszenia przenieść do nowocześniejszego rozwiązania”. Linda Jackson podkreśliła, że nowa technologia będzie dostępna wyłącznie w Citroenach, ale za to we wszystkich modelach, a nie tylko w modelu flagowym.

Linda Jackson zapowiedziała również redukcję liczby modeli o połowę. Obecnie Citroen oferuje 14 modeli – od elektrycznego C-Zero poczynając, a na modelu Jumper Combi kończąc. Jackson powiedziała, że pomimo zmniejszenia liczby modeli do siedmiu, do 2020 roku uda się zwiększyć sprzedaż Citroena o 15 procent do 1,6 mln samochodów rocznie.

29 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy