Los Angeles Auto Show Mazda RX-Vision silnik rotacyjny Tokyo Motor Show 2015

Jeden z najpiękniejszych samochodów koncepcyjnych mijającego roku, Mazda RX Vision, prawdopodobnie w 2017 roku wejdzie do produkcji seryjnej – pisze australijski Motoring i zamieszcza szkic wersji produkcyjnej nowej Mazdy.

Los Angeles Auto Show Mazda RX-Vision silnik rotacyjny Tokyo Motor Show 2015

Koncepcyjna Mazda RX Vision stała się jedną z największych sensacji ostatniej wystawy Tokyo Motor Show. Kilka tygodni później samochód pojawił się również na wystawie w Los Angeles, budząc nie mniej gorące emocje. Teraz australijski Motoring zamieścił szkic modelu, który ma być najbardziej zbliżony do wersji produkcyjnej i napisał, że w 2017 roku w Hiroszimie (Japonia) rozpocznie się produkcja tego samochodu. Jeżeli te doniesienia okażą się prawdziwe, będzie to jeden z najciekawszych debiutów rynkowych nadchodzących lat.

Według informatorów Mazdy wersja produkcyjna Mazdy RX Vision ma być krótsza o 300 mm od samochodu koncepcyjnego. Pojazd ma być napędzany dwoma turbodoładowanymi silnikami rotacyjnymi (Wankla) SKYACTIV-R najnowszej generacji, nad którymi od lat pracuje grupa inżynierów Mazdy. Nie wiadomo jeszcze, czy układ napędowy sportowej Mazdy będzie wykorzystywał technologię e-turbo oraz HCCI (Homogeneous Charge Compression Ignition), dzięki której zużycie paliwa jest mniejsze o kilkanaście procent w stosunku do tradycyjnego silnika spalinowego.

Los Angeles Auto Show Mazda RX-Vision silnik rotacyjny Tokyo Motor Show 2015
30 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy