Audi Q7 hybrydy

Audi ujawnia detale hybrydowego Q7

Jeżeli w normalnych warunkach drogowych potwierdzą się dane publikowane w folderach reklamowych producenta, to ponad 80 tysięcy euro wydane na zakup hybrydowego Audi Q7 e-tron 3.0TDI quattro zwróci się błyskawicznie. Oczywiście, przy założeniu, że samochód naprawdę będzie palił średnio 1,7 l oleju napędowego na 100 km. Sprzedaż nowego Q7 rusza na wiosnę przyszłego roku.

Audi Q7 hybrydy
Audi Q7 hybrydy

Na papierze wygląda to tak: Audi Q7 e-tron 3.0TDI quattro zużywa średnio 1,7 l oleju napędowego na 100 km, na silniku elektrycznym może przejechać do 56 km, a dzięki zbiornikowi paliwa o pojemności 75 l, zasięg na jednym zbiorniku może przekroczyć 1400 km.

Pod maską znajduje się silnik wysokoprężny V6 o pojemności 2967 cm3, który może wygenerować maksymalnie 258 KM od 3250 do 4000 obr/min oraz 600 Nm od 1250 do 3000 obr/min. Silnik spalinowy jest wspierany przez silnik elektryczny o mocy 126 KM i 350 Nm. Łączna moc napędu hybrydowego Q7 e-tron wynosi 373 KM i 700 Nm. Napęd jest przenoszony na cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni Tiptronic.

 

Audi Q7 hybrydy

Kierowca ma do wyboru cztery tryby pracy hybrydowego układu napędowego: EV, Hybrid, Battery Charge i Battery Hold. W Audi zainstalowane specjalnie opracowany system zarządzania, który gromadzi ciepło odzyskane z elementów elektrycznych, a następnie wykorzystuje je do ogrzewania wnętrza. Dzięki temu zużywa się bardzo mało energii, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnym systemem ogrzewania elektrycznego, co przekłada się na zwiększenie zasięgu jazdy na silniku elektrycznym.

Nawigacja został przystosowana do współpracy z napędem hybrydowym. Korzystając z danych nawigacyjnych oraz informacji o ruchu drogowym przekazywanych w czasie rzeczywistym, komputer dostosowuje pracę napędu hybrydowego dla najlepszej trasy prowadzącej do celu. Nawigacja posiada również tzw. asystenta efektywności pracy napędu hybrydowego, który generuje szczegółowy obraz trasy na dystansie do 3 km, wykorzystując również znaki drogowe. Kierowca otrzymuje podpowiedzi dotyczące stylu jazdy, który pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa.

Audi Q7 hybrydy

Audi Q7 e-tron 3.0 TDI quattro trafi do salonów dilerskich wiosną 2016 roku. W Niemczech wersja bazowa samochodu została wyceniona na 80 500 euro.

Galeria

Audi Q7 hybrydy
Audi Q7 hybrydy
Audi Q7 hybrydy
Audi Q7 hybrydy
Audi Q7 hybrydy
2 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy