Bugatti Chiron Wolfgang Duerheimer

100 zamówień na auto, którego jeszcze nie ma

"Nasz portfel zamówień jest dobrze wypełniony, choć żaden z naszych klientów nie miał jeszcze szans doświadczyć fantastycznych osiągów samochodu" – tak o Bugatti Chironie mówił Wolfgang Duerheimer, szef francuskiej marki należącej do Volkswagena. Duerheimer powiedział, że Chiron zadebiutuje wiosną 2016 na salonie w Genewie.

Bugatti Chiron Wolfgang Duerheimer

Wolfgang Duerheimer potwierdził, że Bugatti Chiron będzie nawiązywał do stylistyki koncepcyjnego modelu Bugatti Vision Gran Turismo. Trzy miesiące temu mówił, że samochód będzie napędzany turbodoładowanym 16-cylindrowym silnikiem W16 o pojemności 8 litrów, który podobno będzie rozwijał maksymalnie 1500 KM.

Chiron będzie następca modelu Veyron, który od 2005 roku został wyprodukowany w liczbie 450 egzemplarzy – ostatni sprzedano w lutym tego roku. Bugatti Veyron kosztował średnio 2,3 mln euro, ale według analityków firmy Bernstein Research, niemiecki koncern tracił na każdym sprzedanym samochodzie 4,6 mln euro.

Wolfgang Duerheimer powiedział, że Bugatti przyjęło już 100 zamówień na Chirona: „To ponad jedna piąta całej produkcji Veyrona z dziesięciu lat„.

Bugatti Chiron Wolfgang Duerheimer
30 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z