Afera VW sprzedaż samochodów Toyota

Toyota znów liderem – pomógł VW

W pierwszym półroczu grupa Volkswagena wyprzedziła Toyotę pod względem sprzedaży i wszystko wskazywało, że niemiecki koncern zostanie w tym roku liderem światowego rynku motoryzacyjnego – wcześniej mówiono, że nastąpi to dopiero w 2018 roku. Teraz Toyota znów jest liderem, w czym częściowa zasługa VW uwikłanego w aferę Dieselgate.

Toyota poinformowała, że od stycznia do września 2015 roku sprzedała na świecie 7,49 mln samochodów. Sprzedaż Volkswagena w tym okresie wyniosła 7,43 mln pojazdów. Wyniki sprzedaży obejmują również niespełna dwutygodniowy okres, w którym niemiecki koncern zaczął odczuwać pierwsze efekty spadku sprzedaży, związanego z aferą Dieselgate. Na rynku chińskim, na którym koncern z Wolfsburga sprzedaje najwięcej samochodów, grupa Volkswagena odnotowała spadek sprzedaży o 7,4 procent.

„Toyota będzie numerem 1 w tym roku – mówi analityk rynku motoryzacyjnego  Koji Endo z instytutu badawczego Advanced Research Japan – a Volkswagen, z powodu skandalu, będzie tracił w Europie i Stanach Zjednoczonych. Nie widzę też możliwości zrekompensowania tych strat w najbliższym okresie na chińskim rynku”

Toyota planuje zatrudnienie dodatkowo 1 400 pracowników w japońskich fabrykach, które uruchomiły produkcję Priusa nowej generacji oraz zmodernizowanego Land Cruisera.

Galeria

Afera VW sprzedaż samochodów Toyota
Afera VW sprzedaż samochodów Toyota
26 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy