Project Cullinan RR31

Rolls Royce Project Cullinan

Rolls-Royce goni konkurencję i coraz intensywniej pracuje nad swoim SUV-em, dlatego też media motoryzacyjne – m.in. TopSpeed, Auto Express i Autocar – ścigają się w prezentacji własnych wizji tego modelu, który zostanie oficjalnie zaprezentowany w 2017 roku. Wiadomo, że prototyp oznaczony jest kodem RR31, a jego oficjalna nazwa to Project Cullinan, nawiązująca do największego diamentu odkrytego w 1905 roku w RPA.

Wiadomo też, że odwołując się do historycznego motta: „Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it”, inżynierowie RR pracują nad własnym napędem 4×4, które ukryli pod karoserią Phantoma II i poddają intensywnym testom.

„Klienci z Bliskiego Wschodu, Chin i USA nie chcą luksusowych samochodów z silnikami Diesla”.

Wiadomo również, że SUV Rolls-Royce’a nie będzie napędzany silnikiem Diesla, bo – jak twierdzą szefowie RR – „klienci luksusowych samochodów z Bliskiego Wschodu, Chin i USA nie chcą takich silników”. SUV otrzyma prawdopodobnie zmodyfikowany silnik 6,8-litra V12 oraz napęd hybrydowy typu plug-in, oparty częściowo na rozwiązaniach zastosowanych w prototypowym elektrycznym RR 102XE z 2011 roku.

Szacuje się, że SUV będzie kosztował od 250 000 do 280 000 funtów, ale klienci będą mogli również zamawiać specjalne wersje za 500 000 funtów.

Wiadomo także, że produkcją SUV-a jest zainteresowany premier David Cameron, który podczas wizyty w Goodwood powiedział, że nowy model Rolls-Royce’a to rozwój miejsc pracy i inwestycji w regionie, „… a rolą rządzących jest pomoc w realizacji planów”.

 

10 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy