Rewolucja w sprzedaży Citroenów

Citroen postanowił pójść śladem Amazona i uruchomił we Francji pilotażowy program sprzedaży samochodów przez internet. Jeżeli pomysł chwyci, sprzedaż online przez stronę internetową Citroen Carstore ruszy w całej Europie.

Na stronie internetowej Citroen Carstore klient najpierw wybiera model, następnie samochód konfiguruje, po zaakceptowaniu ceny wpłaca zaliczkę, a na koniec wybiera dilera u którego chce odebrać samochód. Strona pozwala również na obliczenie spadku wartości przed zakupem nowego samochodu.

Potencjalny nabywca samochodu jest cały czas prowadzony przez poszczególne etapy, które ułatwiają podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie.

Według firmy konsultingowej Capgemini, 35 procent nabywców samochodów na całym świecie jest zainteresowanych zakupem auta przez internet. Firma doradcza Frost & Sullivan prognozuje, że do 2020 roczna sprzedaż samochodów przez internet wyniesie 4,5 mln pojazdów.

31 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy