Projektanci Abartha, Alfy Romeo, Fiata i Maserati mają nowego szefa

Klaus Busse, które był odpowiedzialny za projektowanie wnętrz samochodów Chrysler, Dodge, Jeep i Ram, przenosi się z USA do Europy, gdzie będzie szefem projektowania w europejskim oddziale Fiat Chrysler Automotive.

45-letni Niemiec Klaus Busse, absolwent wydziału projektowania Uniwersytetu Coventry, będzie nadzorował pracę projektantów Abartha, Alfy Romeo, Fiata i Maserati, czyli wszystkich europejskich marek należących do grupu FCA (Fiat Chrysler Automotive).

Klaus Busse w 2005 roku trafił dla byłej spółki DaimlerChrysler. Początkowo planował 2-letnią pracę dla niemiecko-amerykańskiego koncernu, ale po zakończeniu współpracy dwóch firm motoryzacyjnych, Busse zdecydował się na dalsze projektowanie dla Chryslera, gdzie był odpowiedzialny za wygląd wnętrz. Jego pierwszą samodzielną pracą było wnętrze pick-upa Dodge’a Ram z 2009 roku.

W 2013 roku został pierwszym projektantem wnętrz, którego wyróżniono w plebiscycie Automotive News All-Stars. Busse nadzorował projektowanie wnętrz m.in. Chryslera 200 i Dodge’a Challengera.

Klausa Busse w USA zastąpi Christopher Benjamin, były projektant Volvo, który dla włosko-amerykańskiego koncernu FCA (Fiat Chrysler Automotive) zaprojektował ostatnio wnętrze Chryslera 300.

 

Automotive News All-Stars design FCA (Fiat Chrysler Automotive) Klaus Busse projektowanie
14 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie