Afera Volkswagena Dieselgate

Powiedz kto, a nie zwolnimy cię

Niemieckie media piszą, że w aferę Dieselgate mogło być zamieszanych nawet do 20 menedżerów na wysokich stanowiskach. Niezależnie od dochodzenia prowadzonego przez prokuratorów, zarząd koncernu postanowił przeprowadzić wewnętrzne śledztwo i ogłosił abolicję wśród pracowników, którzy pomogą detektywom w ujawnieniu aferzystów.

Zarząd Volkswagena wynajął prywatnych detektywów, którzy prowadzą wewnętrzne śledztwo w sprawie ujawnienia osób zamieszanych w fałszowanie wyników testów emisji spalin. Zarząd wydał też ostatnio wewnętrzne oświadczenie, w którym zapowiedział, że pracownicy którzy pomogą w dochodzeniu, zachowają swoje miejsca pracy i będą zwolnieni z roszczeń odszkodowawczych. Zaznaczono jednak, że ta wewnętrzna abolicja nie obejmie menedżerów na eksponowanych stanowiskach oraz członków zarządu. Tę informację zamieścił niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung, powołując się na anonimowych pracowników kadry kierowniczej Volkswagena.

 

31 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy