Policja przeszukuje europejskie biura Volkswagena

Policja zabezpiecza komputery i dokumenty w zagranicznych oddziałach Volkswagena, poszukując dowodów na fałszowanie wyników testów emisji spalin. 15 października śledczy weszli do włoskiego oddziału VW, a dzień później do francuskiego przedstawicielstwa koncernu z Wolfsburga.

Włoski magazyn Quattroruote napisał, że na polecenie prokuratury w Weronie 15 października policja finansowa zabezpieczyła komputery i dokumenty w biurze Volkswagen Group Italia. Przeszukano również biura zakładu Lamborghini w Sant’Agata Bolognese.

16 października francuska policja weszła do centrali Volkswagen Group France w Villers-Cotterets pod Paryżem oraz do drugiego biura VW w Roissy.

Policja szuka dowodów wskazujących, że wiedza na temat fałszowania wyników testów emisji spalin nie ograniczała się do bardzo wąskiej grupy pracowników Volkswagena, o czym przekonywali szefowie koncernu tuż po ujawnieniu afery „Dieselgate”.

 

19 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE