Paramount Pictures i Leonardo DiCaprio zrobią film o aferze VW

Afera wokół Volkswagena znana jako "Dieselgate" nie doczekała się jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia, a amerykański przemysł filmowy już wyczuł, że można na tym zarobić sporo pieniędzy. Film poświęcony największej aferze branży motoryzacyjnej ostatnich lat ma być wyprodukowany m.in. przez Leonardo DiCaprio.

Na pomysł napisania książki o aferze „Dieselgate” wpadł europejski korespondent The New York Times Jack Ewing, specjalizujący się w tematyce ekonomicznej. Dziennikarz sprzedał już prawa do wydania książki wydawnictwu WW Norton & Company – mówi się o sześciocyfrowej kwocie. Zakupem praw do nieistniejącego jeszcze dzieła Ewinga są zainteresowane również wytwórnie filmowe, które chciałyby połączyć datę wydania książki z premierą filmu.

Nieoficjalnie mówi się, że prawa do nakręcenia filmu nabyły dwie wytwórnie: Paramount Pictures i należąca do Leonardo DiCaprio Appian Way Productions. Studio Appian Way wyprodukowało m.in. Aviatora, Wyspę Tajemnic i Wilka z Wall Street.

Zainteresowanie DiCaprio tematem afery wokół Volkswagena nie jest zaskoczeniem dla tych, którzy znają gwiazdora amerykańskiego kina z promowania ekologicznej motoryzacji. Leonardo DiCaprio był jedną z pierwszych gwiazd Hollywood, która jeździła hybrydową Toyotą Prius. Gwiazdor angażował się również w inicjatywę związaną z uruchomieniem wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E.

Afera VW Leonardo DiCaprio
14 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie