Nowy lider w motoryzacyjnej Bundeslidze

Mercedes-Benz od trzech miesięcy jest najlepiej sprzedającą się na świecie marką w segmencie samochodów luksusuowych. Sukces udało się osiągnąć dzięki rosnącemu popytowi na SUV-y. Mercedes-Benz zaczął sprzedawać więcej samochodów niż BMW i Audi. Ten handlowy sukces Mercedes zawdzięcza m.in. nowym modelom GLC, GLE i GLA, które coraz chętniej kupują Chińczycy.

We wrześniu na chińskim rynku sprzedano 188 400 Mercedesów, 180 500 BMW i 170 900 Audi, co oznacza 53 procentowy wzrost sprzedaży w wypadku Mercedesa, BMW 12 procent i tylko 2,9 procent w wypadku Audi.

Pomimo rosnącej w ostatnich miesiącach sprzedaży Mercedesa, liderem wciąż jeszcze jest BMW, które od stycznia do września sprzedało na całym świecie 1,4 mln samochodów (wzrost o 5,8 %). Mercedes sprzedał w tym okresie 1,38 mln pojazdów (wzrost o 15 %), a Audi 1,35 mln (wzrost o 3,8 %).

Co ciekawe, pomimo uwikłania się Grupy Volkswagena w „dieslową aferę“, Audi odnotowało we wrześniu największy wzrost sprzedaży na globalnym rynku.

13 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE