Volkswagen potrzebuje wysokiej klasy prawnika, który w przyszłości uchroni koncern z Wolfsburga przed aferami typu "Dieselgate". Takiego specjalistę znaleziono, ale pracuje on dla Mercedesa. Szef Volkswagena zwrócił się zatem z prośbą do szefa Mercedesa, by ten zgodził się na transfer roku.

Zarząd Volkswagena stworzył specjalne stanowiska dla prawnika, którego zadaniem będzie pilnowanie, by działania koncernu były zgodne z międzynarodowym prawem. Wybitną specjalistką w tej dziedzinie jest Christine Hohmann-Dennhardt, w przeszłości Minister Sprawiedliwości w Hesji oraz członkini Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. W 2011 roku została pierwszą kobietą powołaną do zarządu Daimler AG na stanowiska szefa nowego departamentu prawnego, który nadzorował działalność koncernu na światowych rynkach. Hohmann-Dennhardt miała pracować dla Daimlera do 2017 roku.

Dlatego nowy prezes Volkswagena Hans Dieter Poetsch poprosił swojego odpowiednika w Daimlerze Manfreda Bischoffa, by ten zgodził się na wcześniejsze rozwiązanie umowy z Christiną Hohmann-Dennhardt. Bischoff, w imię „dobrego ładu korporacyjnego w branży motoryzacyjnej w Niemczech” – jak  napisano w oficjalnym komunikacie – wyraził zgodę i od 1 stycznia 2016 roku Hohmann-Dennhardt rozpocznie pracę dla Volkswagena.

 

17 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie