Maserati Alfieri

Maserati Alfieri nie pojawi się w 2016

W przyszłym roku miało zadebiutować Maserati Alfieri, ale ten model pojawi się prawdopodobnie dwa lata później. Powodem jest spadek sprzedaży modelu Ghibli, który miał być koniem pociągowym Maserati. W związku z tym szefowie włoskiej marki koncentrują całą uwagę na SUV-ie Levante, który ma poprawić kondycję finansowa Maserati.

Maserati nie jest teraz oczkiem w głowie Sergio Marchionne, szefa grupy Fiat/Chrysler, który obecnie koncentruje się na Alfie Romeo. Maserati musi sobie musi sobie samo radzić, co jest tym trudniejsze, że zainteresowanie tą marką jest mniejsze od oczekiwań i nie uda się sprzedać 75 000 samochodów do końca roku. Pragnienie posiadania modelu Ghibli, który miał być zbawieniem, okazało się na tyle skromne, że Maserati musi na pewien czas wstrzymać produkcję.

Dlatego szefowie marki koncentrują siły na modelu dającym gwarancję rentowności, jakim powinien być SUV Levante, odsuwając w przyszłość modele budujące wizerunek, do jakich będzie należało coupe Alfieri. Dlatego nieoficjalnie mówi się, że Maserati Alfieri zadebiutuje dopiero w 2018 roku, a nie w 2016, jak wcześniej zapowiadano.

Maserati Alfieri
Maserati Alfieri

Zmiana terminu debiutu Alfieri spowoduje przesunięcia w kalendarzu premier innych modeli Maserati. Następcy GranCabrio i GranTurismo pojawią się prawdopodobnie pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku. To oznacza, że obecnie produkowana generacja tych modeli może nie dożyć końca swej kadencji z racji leciwego wieku – aktualne GranTurismo ma już osiem lat, a bazujące na nim GranCabrio jest młodsze o dwa lata.

30 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy