650S Can-Am McLaren

Limitowana seria McLarena 650S Can-Am

McLaren przygotował limitowaną serię modelu 650S, oznaczoną jako Can-AM. Samochód wyróżnia charakterystyczny zestaw kolorów, nawiązujących do barw wyścigowego McLarena M1B, który startował w Canadian-American Challenge Cup, zwanej w skrócie Can-AM. Była to seria wyścigów samochodowych w latach 1966 – 1987

McLaren 650S Can-Am jest oferowany w trzech barwach, nawiązujących do samochodów wyścigowych McLarena, startujących w różnych okresach serii Canadian-American Challenge Cup.

Mars Red – barwy te nawiązują do samochodu wyścigowego M1B, w którym Bruce McLaren debiutował w serii Can-Am

Papaya Spark – barwy nawiązują do najsłynniejszego McLarena Orange, czyli pomarańczowego koloru kojarzonego w największymi sukcesami McLarena w serii Can-Am. Pomarańczowymi samochodami zespołu McLaren Racing wygrywali sam Bruce McLaren i Denny Hulme. W połowie 1970 roku zespół McLarena podpisał umowę sponsorską z Marlboro, która wymusiła zmianę kolorów na czerwony i biały, nawiązujące do barw marki papierosów.

Onyx Black – najczęściej używane barwy przez zespoły wyścigowe, które były klientami teamu McLaren Racing w późniejszych latach.

 

Galeria

650S Can-Am McLaren
650S Can-Am McLaren
650S Can-Am McLaren
650S Can-Am McLaren
25 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy