Honda szykuje amerykańską wersję Type-R

To będzie pierwszy w historii Civic Type-R, który trafi na rynek USA. Portal motoryzacyjny Carscoop, na podstawie amerykańskiego Civica najnowszej generacji oraz testowego modelu ukrytego za tzw. kamuflażem, stworzył własną wizję najnowszej Hondy Civic Type-R.

Amerykańska wersja Type-R powstaje na bazie najnowszej Hondy Civic dziesiątej generacji z nadwoziem typu hatchback. W USA niedawno odbyła się premiera najnowszego Civica w wersji sedan, a wkrótce zadebiutują jeszcze wspomniany już hatchback oraz coupe.

Amerykański i europejski Type-R, poza nazwą, łączy jeszcze silnik – 2-litrowy, czterocylindrowy VTEC z turbosprężarką o mocy 310 KM i 400 Nm. Nieoficjalnie mówi się, że amerykański Type-R będzie miał nieco większą moc i wyższy moment obrotowy, choć z pewnością nie osiągnie on poziomu mocy 350 KM dostępnej w najnowszym Fordzie Focusie RS. Oczywiście, Honda mogłaby wycisnąć taką moc ze swojego silnika, ale wtedy byłby potrzebny napęd na cztery koła. Niestety, japoński koncern nie dysponuje obecnie takim układem, który pasowałby do sportowego kompaktu.

Amerykańska wersja Hondy Civic jest również zapowiedzią zmian stylistycznych, które pojawią się w europejskim Civicu. Japończycy zainwestowali ostatnio 857 mln euro w kanadyjski fabrykę Hondy w Alliston (Ontario), który uruchomił produkcję najnowszego Civica sedana. Obecnie Alliston jest tzw. globalnym zakładem wiodącym dla dziesiątej generacji Civica, który będzie odpowiedzialny za produkcję najnowszego Civica w 11 zakładach na całym świecie.

Źródło: http://www.carscoops.com/2015/10/future-cars-2017-honda-civic-type-r-is.html

Galeria

Honda Civic Type-R
Honda Civic Type-R
Honda Civic Type-R
Honda Civic Type-R
Honda Civic Type-R
23 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy