Korki Święto Zmarłych

Co wy wiecie o korkach…

Zaraz Święto Zmarłych i pewnie już teraz z przerażeniem myślicie o tym, co czeka Was najpierw w drodze na cmentarze, a potem trakcie szukania miejsc do zaparkowania samochodów. Łatwo nie będzie, ale na pewno nie spotka Was to, co przytrafiło się kierowcom, którzy utknęli w największych korkach świata. Zawsze jest to jakieś pocieszenie...

Sierpień 1969 – USA

Korki Święto Zmarłych

W dniach od 15 do 18 sierpnia 1969 roku na jednym z odcinków autostrady stanowej w okolicach miejscowości Bethel powstał korek długości ponad 30 km. Samochody zostały zablokowane przez ponad pół miliona ludzi udających się na farmę Maxa Yasgura, gdzie zorganizowano słynny Woodstock Festival. W korku utknęli nie tylko widzowie, którzy porzucali swoje samochody, ale również artyści, po których wysłano helikoptery.

Luty 1980 – Francja

Korki Święto Zmarłych

To był jeden z najdłuższych korków, który ciągnął się na dystansie 175 km. Utknęli w nim Francuzi wracający do Paryża z ferii zimowych. Przyczyną była zapowiedź załamania pogody, która przyśpieszyła decyzję o powrocie. Złośliwi mówili, że prędzej dało by się dotrzeć do domu na nartach.

Kwiecień 1990 – Niemcy

Korki Święto Zmarłych

W Święta Wielkanocne tuż po upadku Muru Berlińskiego, Niemcy z zachodniej i wschodniej części kraju postanowili odwiedzić swoje rodziny i znajomych. Oszacowano, że 12 kwietnia 1990 roku na niemieckie autostrady wyjechało 18 mln samochodów, co musiało zakończyć się drogowym paraliżem.

Sierpień 1990 – Japonia

Korki Święto Zmarłych

12 sierpnia 1990 roku na autostradę długości 130 km, łączącej Hyogo z Shiga, wjechało 15 tysięcy samochodów z ludźmi jadącymi na O-bon, czyli japońskie… Święto Zmarłych (!). Wśród podróżnych znaleźli się również mieszkańcy miast, którzy ewakuowali się w związku z ostrzeżeniem przed tajfunem.

Wrzesień 2001 – USA

Korki Święto Zmarłych

Po ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku na World Trade Center, ruch na ulicach Nowego Jorku został sparaliżowany. W gigantycznych korkach utknęły tysiące samochodów, w tym pojazdy straży pożarnej, pogotowia, policji i komunikacji miejskiej.

Wrzesień 2005 – USA

Korki Święto Zmarłych

21 września 2005 roku, w związku ze zbliżającym się huraganem Rita, ogłoszono ewakuację Houston, największego miasta stany Teksas, liczącego ponad 2 miliony mieszkańców. Na autostradzie zrobił się korek długości 160 km, w którym samochody utknęły na 48 godzin.

Czerwiec 2009 – Brazylia

Korki Święto Zmarłych

Niektórzy twierdzą, że Sao Paulo, największe miasto Brazylii, w którym oficjalnie mieszka prawie 12 mln mieszkańców, jest najbardziej zakorkowanym miastem świata. 10 czerwca 2009 roku padł rekord – powstał korek na odcinku długości ponad 180 km.

Sierpień 2010 – Chiny

Korki Święto Zmarłych

W sierpniu 2010 roku na autostradzie pod Pekinem powstał 100-kilometrowy korek, który z pewnością nie należy do najdłuższych, ale rozładowanie ruchu zajęło… 12 dni. Przyczyną tego zatoru drogowego były ciężarówki, które dowoziły zaopatrzenie na budowę… kolejnych odcinków tej autostrady.

Luty 2011 – USA

Korki Święto Zmarłych

1 lutego 2011 roku w godzinach wieczornego szczytu w Chicago spadło ponad pół metra śniegu. Wolno jadące samochody nagle zostały unieruchomione przez intensywnie padający śnieg. Ruch na niektórych drogach udało się przywrócić po ponad 12 godzinach.

Listopad 2012 – Rosja

Korki Święto Zmarłych

30 listopada 2012 roku z powodu zamieci śnieżnych stanął ruch na autostradzie łączącej Sankt Petersburg z Moskwą. Samochody utknęły w korku na trzy dni. Podobno rząd rozstawił namioty wzdłuż autostrady, w których osobom tkwiącym w korku udzielano pomocy psychologicznej. Złośliwi twierdzą, że to byli barmani polewający wódkę.

29 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z AutoBuzz