Chevrolet Bolt wspólnym dziełem GM i LG

Amerykański koncern General Motors zawarł umowę z koreańskim gigantem elektronicznym LG Corporation w celu przygotowania produkcji seryjnej Chevroleta Bolta – małego samochód z napędem elektrycznym o dalekim zasięgu.

Pod koniec 2016 roku zadebiutuje na rynku elektryczny Chevrolet Bolt EV, który wymaga zupełnie innego podejścia do rozwoju niż w wypadku tradycyjnych samochodów osobowych. Dlatego General Motors zdecydował się na ścisłą współpracę z koreańskim koncernem LG przy opracowywaniu i produkcji elektrycznego Chevroleta. LG przygotuje m.in. akumulatory wraz z grzejnikami, nowy silnik, falownik zasilania, elektryczne sterowniki klimatyzacji, ładowarki, moduły dystrybucji wysokiej mocy, akcesorium moduł zasilania i linii zasilania modułu komunikacyjnego oraz tzw infotainment (wyświetlacz, nawigacja, odtwarzacze muzyki, system 4G LTE OnStar).

Chevrolet Bolt EV będzie miał zasięg około 320 km

Wybór LG do współpracy z GM nie jest przypadkowy i ma już pewne tradycje. Od 2007 roku koreański potentat elektroniczny dostarcza Amerykanom moduł komunikacyjny dla usługi OnStar, a od 2009 akumulatory do Chevroleta Volta. W 2010 roku oddział LG Chem, zajmujący się produkcją akumulatorów, otrzymał od GM tytuł Dostawcy Roku.

Chevrolet Bolt będzie miał zasięg około 320 km, a cena samochodu nie przekroczy 30 000 dolarów. General Motors nie chce jednak ujawniać szczegółów technicznych na obecnym etapie prac nad nowym samochodem.

 

 

Galeria

22 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy