Afera VW Dieselgate Thomas Sedran Volkswagen

Były szef Opla przechodzi do VW

Dr Thomas Sedran, człowiek który wyprowadzał Opla z kryzysu, przechodzi do grupy Volkswagena, gdzie będzie zajmował się strategią koncernu. To już drugi wysokiej klasy specjalista, którego ściągnięto do Wolfsburga w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Nowy szef Volkswagena, Matthias Mueller, rozpoczął rządy w dotkniętym kryzysem Volkswagenie od ściągnięcia najlepszych fachowców. Dwa tygodnie temu udało mu się zwerbować wybitną prawniczkę Christinę Hohmann-Dennhardt, która była członkiem zarządu Daimlera, gdzie stworzyła i nadzorowała dział prawny, kontrolujący działania producenta Mercedesa na świecie. Identyczną rolę będzie pełniła w strukturach Volkswagena.

Do grona ścisłych współpracowników Matthiasa Muellera dołączył teraz Thomas Sedran, który opracował dla Opla strategię Drive Opel 2022, będącą planem naprawczym realizowanym obecnie w niemieckiej marce, należącej do koncernu General Motors.

Sedran ma zająć się opracowaniem strategii, której celem jest decentralizacja zarządzania w największym niemieckim koncernie motoryzacyjnym. Zdaniem fachowców, większa swoboda w podejmowaniu decyzji przez regionalne oddziały Volkswagena jest konieczna m.in. ze względu na ogłoszenie akcji serwisowej związanej z aferą Dieselgate, która objęła 11 mln samochodów.

Thomas Sedran zajmował najwyższe stanowiska w firmach konsultingowych Roland Berger i AlixPartners. Od 2012 do 2013 roku, po nagłym odejściu Karla-Friedricha Stracke, był tymczasowy dyrektorem generalnym Opla. Nadzorował tez działalność europejskich oddziałów Chevroleta i Cadillaca, marek należących do General Motors.

Afera VW Dieselgate Thomas Sedran Volkswagen
26 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie