Aston Martin wybuduje nową fabrykę pod produkcję modelu DBX

Andy Palmer, szef Astona Martina, powiedział agencji Reuters, że firma planuje budowę nowej fabryki, w której będzie produkowany crossover DBX. Palmer zdradził, że planowana fabryka może powstać w USA, Walii, Birmingham, Coventry lub w którymś z krajów Europy Wschodniej.

Andy Palmer powiedział, że początkowo brano pod uwagę 19 lokalizacji pod budowę nowej fabryki, ale ostatecznie na liście przyszłej inwestycji zostało 5 miejsc – od Alabamy w USA poczynając, przez Wielką Brytanię, a na którymś z krajów Europy Wschodniej kończąc.

Aston Martin wybuduje nową fabrykę w USA, Wielkiej Brytanii lub Europie Wschodniej

„Jeśli chcesz wybudować zakład to, musisz umieścić go na obszarze objętym pomocą, dzięki czemu możesz zmniejszyć ryzyko i ciężar inwestycji” – powiedział Palmer, odnosząc się do tych regionów, w których rządy Unii Europejskiej zapewnią wsparcia dla przyszłej inwestycji. Szef Astona Martina miał na myśli głównie Walię i kraje Europy Wschodniej.

Mówiąc o Alabamie, Palmer miał na myśli bezpośrednie sąsiedztwo z fabryką Mercedesa, gdzie powstają modele klasy C, GL, M i R: „Ta lokalizacja byłaby uzasadniona, gdybyśmy zdecydowali się na wykorzystanie wspólnej platformy, ale niekoniecznie musimy wybrać taką opcję. Ostateczna decyzja zapadnie pod koniec roku”. Daimler, producent Mercedesa, ma 5 procent udziałów w Astonie.

Aston Martin ma ambitne plany – do końca dekady chce osiągnąć poziom produkcji 15 000 samochodów rocznie, w tym 5 000 sztuk modelu DBX. W 2014 roku firma wyprodukował 3 661 sztuk samochodów, a rok wcześniej około 4 200.

14 października 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE