8 najważniejszych premier we Frankfurcie

Rusza największe show motoryzacyjne Europy i świata – salon samochody we Frankfurcie. Oto moja subiektywna lista premier, które musicie(!) zobaczyć.

1. Alfa Romeo Giulia

Rewolucyjna, wytęskniona, piękna. Jest wielką nadzieją Włochów, którzy chcą tym modelem podbić serca Amerykanów. Dla mnie kandydatka numer jeden do tytułu Samochodu Roku na wszystkich rynkach świata (nawet w Niemczech).

2. Audi QE-tron concept

Koncepcyjny SUV z napędem elektrycznym pokazuje, jak bardzo zmienia się stosunek wielkich koncernów samochodowych do Elona Muska, który na przekór motoryzacyjnym weteranom odnosi sukcesy na rynku elektrycznych limuzyn, a Teslą Model X wbija się bez kompleksów w segment SUV–ów z elektrycznym napędem.

3. Bentley Bentayga

Najbardziej luksusowy i najszybszy SUV na świecie. Podobno dlatego jeździ tak szybko, żeby nikt nie zdążył zobaczyć jego brzydoty. We Frankfurcie będzie okazja, żeby to zweryfikować.

4. Honda Project 2&4 concept

Zamiast oczekiwanego przez europejski rynek nowego Accorda, następcy S2000, spełniającego oczekiwania klientów CR-Z-ta i zapowiadanej od miesięcy rynkowej premiery NSX-a, pojawi się 400-kilogramowy koncepcyjny samochód wyścigowy z silnikiem motocyklowym. Jego konkurentem jest pojazd najmniejszej firmy motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii, której 19 pracowników produkuje rocznie 100 sztuk samochodów Ariel Atom. Niezbadane są ścieżki, którymi dziś podąża Honda.

5. Jaguar F-Pace

Pierwszy SUV w historii Jaguara, o którym jego twórcy mówią, że nie jest SUV-em. To również pierwszy samochód, który odebrał chleb tym, którzy żyją z fotografowania zakamuflowanych prototypów – Jaguar F-Pace z pięknym kamuflażem skrywającym detale karoserii podążał za kolarzami biorącymi udział w Tour de France.

6. Lamborghini Aventador SV Roadster

Z racji zdejmowanego dachu, ten samochód już został okrzyknięty najszybszą na świecie suszarką do włosów.

7. Mercedes S-class Convertible

Po ponad 40 latach Mercedes wraca do flagowego modelu w wersji kabriolet, który przedstawia jako: „the world’s most comfortable convertible”. Przy okazji Mercedes zwraca uwagę, że protoplasta współczesnej S-Klasy Convertible, dwudrzwiowy model W111 Convertible jest jednym z najchętniej kupowanych klasyków.

8. Toyota Prius

Koń jaki jest, każdy widzi, ale warto pochylić się nad samochodem, który przecierał szlaki współczesnym hybrydom. Prius nie jest może najpiękniejszym samochodem świata, ale jego atutem zawsze była technologia. I przypomnijcie sobie to, gdy będziecie się ślinić nad Porsche 918 Spyder, Ferrari La Ferrari i McLarenem P1.

Jeżeli zostanie wam jeszcze trochę czasu, to idźcie na piwo – podobno dobrze robi na zakwasy wywołane zbyt długą wędrówką.

14 września 2015

Jarosław Maznas

Jarosław Maznas
Lider opinii i ekspert motoryzacyjny. Doświadczony dziennikarz. Współprowadzący "Automaniaka" w TVN Turbo. Redaktor naczelny i współtwórca takich magazynów jak: Cars – Magazyn o Samochodach, Auto Moto, Auto Motor i Sport.
Więcej od Jarosław Maznas

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery